Sıkça Sorulan Sorular

Netgsm kimdir?
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan; Sabit Telefon Hizmetleri, Sanal Mobil Şebeke Hizmetleri (GSM), İnternet Servis Sağlayıcılığı; Altyapı İşletmeciliği Hizmetleri Lisanları almış, yurt içinde tüm operatörler ve önde gelen yurt dışı operatörleriyle ara bağlantı sözleşmelerini yapmış, bu çerçevede teknik bağlantılarını yedekli olarak kurmuş, karşılıklı doğrudan SES ve SMS çağrı sonlandıran Türkiye'nin Yeni Nesil Telekom Operatörüdür.
Netgsm'in sunduğu hizmetler nelerdir?
Sabit Telefon Hizmeti, Toplu SMS, Sesli Mesaj, Faks Hizmeti, Ip Santral/Sanal Santral hizmetleri sunmaktadır.
Sabit telefon hizmetinizi nasıl kullanabilirim?
850’ li ya da coğrafi numaralarınızı; Bilgisayar + kulaklık/hoparlör ve mikrofon, Akıllı cep telefonu, IP/Telefon dönüştürücü ATA Cihazı -IP Telefon cihazlardan biri ile kullanabilirsiniz.
Abonelik ücretleriniz ve sabit ücretleriniz nelerdir?
Netgsm üyelik ve abonelik işlemlerimiz ücretsizdir. Hizmetlerimizin aylık sabit ücreti bulunmamaktadır.
Arama ücretleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?
Arama ücretlerimizi https://www.netgsm.com.tr/sabittelefon/ses-tarife-paketler.asp#tab_a adresinden inceleyebilirsiniz.
850 ile başlayan telefon numaralarının coğrafi numaralardan farkı nedir?
850’ li numaralar ile coğrafi numaraların ücretlendirme farkı yoktur. 850 li numaraların coğrafi numaralardan farkı kullanım alanıdır. Coğrafi numaralarınızı ikamet ettiğiniz il içerisinde kullanmanız gerekirken, 850’ li numaralarınızı Dünyanın her yerinden aktif hale getirerek kullanabilirsiniz.
850’li numara arandığında ücretlendirme nedir ?
850’ li numaraların arandığında ücretlendirilmesinin, coğrafi numaraları aramadaki ücretlerden farkı yoktur. Sabit telefonu aramak ile aynıdır yani her yöne paketlerindeki dakikalar 850’ li numaraları arayabilir.
Netgsm abone numaranız faks alabiliyor mu?
Netgsm abone numaranız açıkken ya da kapalı iken faks alımını gerçekleştirebilirsiniz. Faks alımı için hiçbir ekstra donanıma ihtiyacınız yoktur. Netgsm numaranıza gelen fakslar abonelik sırasında belirttiğiniz e-posta adresinize TIFF formatında gönderilir ve Netgsm arayüzünüzde “Gelen Faks” menüsünden görüntülenebilir.
Numara mı Netgsm'e nasıl taşıyabilirim?
Numaranızın üzerinde internet, faks, post hizmetleri için kullanmıyor iseniz https://www.netgsm.com.tr/sabittelefon/netgsm-numara-tasima.asp adresinden gerekli belgeleri doldurarak info@netgsm.com.tr adresine gönderdiğinizde Netgsm tarafından işlemleriniz başlatılacaktır.
SMS gönderim şekilleriniz nelerdir? Excelden smsgönderilebiliyor mu?
SMS’ lerinizi; Netgsm kullanıcı ara yüzünüzden, Netgsm mobil uygulamalarından, Netgsm masa üstü programı , Netgsm Excel eklentisi tekli ya da toplu gönderimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
SMS birim fiyatlarınızı öğrenebilir miyim?
SMS birim fiyatlarımızı https://www.netgsm.com.tr/toplusms/toplu-sms-tarife-paketler.asp adresinden inceleyebilirsiniz.
Faks ücreti ne kadardır?
Faks ücreti ulaşan üzerinden ücretlendirilir ve ulaşmayan fakslar için ücret kesintisi yapılmaz. Faks ücretlerini https://www.netgsm.com.tr/sabittelefon/faks-hizmeti.asp adresinden öğrenebilirsiniz.
Sesli Mesaj ücretlendirmesi ne kadardır?
Sesli mesaj tarifelerimizi https://www.netgsm.com.tr/toplusms/sesli-mesaj-tarife-paketler.asp adresinden kontrol edebilirsiniz
Yurt dışına SMS gönderiminiz var mı?
Yurt dışına SMS gönderimiz mevcuttur.
SES ve SMS paketleriniz var mıdır?
Paket kampanyalarımızı https://www.netgsm.com.tr adresinden inceleyebilirsiniz.
Kullandığım hizmetlerin ödemesini nasıl yapabilirim?
Kredi kartı, Banka- Posta Çeki ile Havale/EFT seçenekleri ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Şifremi unuttuğumda yeniden nasıl öğrenebilirim?
Sisteme kayıtlı cep telefonunuzdan sifre yazıp 0850 303 0 303 e gönderin, abone numaranız ve yeni şifreniz cebinize gelsin.
Abonelik sözleşmesini nereye göndermem gerekir?
Batı Bulvarı ATB İş Merkezi G Blok No:194 Macunköy-Yenimahalle / ANKARA adresimize posta/kargo ile gönderebilirsiniz.
Netgsm'in sunduğu hizmetlerden yararlanmak için Kurumsal Abone olma şartı var mıdır?
Netgsm abonelik oluşturmak için KURUMSAL olma şartınız yoktur. Bireysel üyelik oluşturarak Netgsm sunduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.
Bayi olma şartlarınız nelerdir?
https://www.netgsm.com.tr/bayilik/netgsm-bayilik.asp adresinden bayilik başvuru formunuzu doldurup kaydettiğinizde, başvurunuz değerlendirilip, sizinle irtibata geçilecektir.
Sabit telefon hatlarımı NETGSM’ e taşıdığımda yönlendirme yapabilir miyim?
Diğer sabit telefon operatörlerinden Netgsm’ e taşıdığınız sabit numaralarınızı, yurtiçi sabit veya cep numaralarına yönlendirme yapabilirsiniz.